Jarní tipy na přípravky šetrné k dětské pokožce i přírodě

Spotřeba jednorázových plenek, tréninkových kalhotek i kosmetiky pro nejmenší je veliká, a tak čím dál víc rodičů přemýšlí, jak spojit kvalitní a účinnou péči o děti s ohledem na životní prostředí. Právě pro ně máme tipy na výbavičku, kterou ocení nejen citlivá pokožka miminek, ale také příroda. Patří do ní plenky, jejichž absorpční jádro se dá z velké části recyklovat, nebo řada kosmetiky v bio kvalitě.

Inspirace z Francie
Dva ekologicky smýšlející tatínkové z francouzského městečka ležícího kousek od Paříže nechtěli dělat kompromisy při péči o děti, zároveň však hledali způsob, jak zmírnit zátěž na životní prostředí. Výsledkem je značka Tidoo, která dnes ve Francii patří k nejprodávanějším v kategorii organických produktů pro děti. A právě z jejích produktů vybíráme naše jarní tipy.

Plenky pro zadeček v suchu i dobrý pocit
Základem je kompletní nabídka velikostí jednorázových ekologických dětských plen. Díky moderním materiálům jsou nepropustné a zadeček v suchu udrží až po dobu 12 hodin, čímž splňují vysoké nároky rodičů. Vybavené jsou mikroventilační vrstvou, takže jsou vzdušné a pomáhají chránit pokožku děťátka před zarudnutím. Z ekologického hlediska je nejdůležitější informace o složení absorpčního jádra, které je ze 60 % biologicky rozložitelné. Obsahuje totiž celulózu s certifikací FSC deklarující lesní hospodaření šetrné k přírodě a místním lidem. Zároveň si můžete být jisti, že plenky neobsahují dráždivé látky jako latex, chlor, vazelínu nebo PAH.

Bio kosmetika pro nejmenší
Při přebalování se vám bude hodit kosmetická řada Tidoo Care s obsahem přírodních látek, doladěná do nejmenších detailů, majících podobu Ultra jemných čisticích tamponů z organické bavlny. Díky maxi rozměru 11 x 9 cm vám umožní tělíčko dítěte snadno a rychle očistit. Základem je Tidoo Bio Čisticí micelární voda s obsahem měsíčku lékařského a aloe vera, která je určena pro péči o celé tělo. Obsahuje přírodní parfém, je bez mýdla a nedráždí oči. Její jemnost, ale i účinek si můžete sami vyzkoušet. Stačí si udělat na ruku čárku propiskou a uvidíte, jak snadno si s ní micelární voda poradí.
Pokožku v namáhané oblasti pod plenkami hýčká Tidoo Bio Ochranný krém s měsíčkem lékařským obsahující oxid zinečnatý bez nanočástic. O hydrataci se postará kombinace bambuckého másla a řepkového i arganového oleje, k pečujícím složkám patří i včelí vosk, měsíček lékařský a vitamíny A a E.
Kosmetické přípravky značky Tidoo obsahují co nejvíce přírodních látek, místo v nich však není pro parabeny, fonoxyetanol, barviva či konzervační látky.
Podrobnější informace o výrobcích značky Tidoo najdete na e-shopu www.liftea.cz, kde je můžete z pohodlí domova zakoupit.