Unikátní jedlá soda

Jedlá soda – všichni ji známe, je to přírodní, zdraví prospěšná látka, která je levná i snadno dostupná. Určitě neexistuje kuchyně, kde bychom ji nenašli. Chcete vědět více? Nahlédněte do nové publikace nakladatelství Jota!

Hovoříme o chemické látce NaHCO3. Trochu krkolomný název, ale chemici vědí, že jde o sodnou sůl kyseliny uhličité. My ostatní ji známe spíše jako sodu bikarbonu, zažívací sodu, pečící sodu nebo jedlou sodu. V přírodě se nachází v krystalické formě, která se dá snadno rozmělnit na jemný prášek.
Po desetiletí se denně soda bikarbona používá i jako součást celé řady léčebných procedur, ovšem většina lidí stále nemá potuchy, jak rozsáhlý je její terapeutický potenciál. Dr. Mark Sircus nám ve své knize Jedlá soda – Unikátní přírodní léčba názorně dokumentuje, jak tato běžná látka může posloužit ke zmírnění, a možná dokonce i prevenci mnoha zdravotních potíží a nemocí.
Kniha začíná přehledem základních faktů o všudypřítomné jedlé sodě a mapuje její dlouhou historii, kdy ji lidé využívali jako účinnou domácí medicínu. Poté objasňuje, jakou roli soda hraje při obnově optimální rovnováhy pH, která je, jak zjistíme, veledůležitým faktorem pro uchování dobrého zdraví. Další část je věnovaná léčivým účinkům jedlé sody a jejímu vlivu na tělesné pH. To může prospět těm, kdo trpí širokou škálou zdravotních potíží, nemocnými ledvinami počínaje, přes plísňové infekce, chřipku a vysoký krevní tlak až po tak závažnou nemoc, jako je rakovina, na kterých se bezpochyby podílí i překyselení organizmu. A nakonec se seznámíme s rozmanitými způsoby užívání sody, abyste si ve své situaci mohli vybrat nejjednodušší a nejprospěšnější metodu právě pro vás.

Noční můra farmaceutického průmyslu
Jedlá soda – unikátní přírodní léčba nabízí moderní přístup k medicíně, jejíž účinnost je prověřená časem, a vyzdvihuje tak nutnost, abychom na jedlou sodu začali pohlížet ve zcela novém světle. Tato látka, kterou jsme dřív pokládali jen za běžnou součást pečiva a zubních past, disponuje mocnými vlastnostmi, které vám pomohou obnovit rovnováhu organizmu, získat zpět své zdraví a pocit pohody a vyvarovat se budoucích zdravotních problémů. V knize však najdete i varování a omezení, kdy je nutné vynaložit s jedlou sodou opatrně (např. u pacientů s omezenou funkcí ledvin).

Úplně běžné využití…
Možná dnes, kdy takřka na všechno máme po ruce ty nejrůznější syntetické přípravky od jídla po běžnou denní kosmetiku, je namístě připomenout i „kuchyň“ našich babiček. Na co všechno můžeme tedy jedlou sodu kromě jiného použít?
V potravinách – na pečení, na přípravu sportovních nápojů a na omývání plodin (například jablíček přinesených ze supermarketu);
Úklid a čištění – čistí odpady, toaletu, absorbuje pachy v lednici, čistí hrnce, pánve či dřez, odstraní mastnotu z nádobí, čistí kávovar, vyčistí stříbro, osvěžuje koberec, deodorizuje mikrovlnku či odpadní koš;
Zdraví a krása – úleva od pálení žáhy, detoxikační koupel, zubní pasta, čistí můstky či umělý chrup, bělí zuby, peeling na obličej, péče o vlasy bez šamponu, kloktání při nachlazení,
Praní – zjemňuje prádlo, pere látkové pleny, odstraňuje na oblečení skvrny v podpaží;
Dále v domácnosti – absorbuje pachy z bot, čistí gril, odstraňuje ze zdí fixy a voskovky, atd.

www.jota.cz