Kompletní průvodce těhotenstvím v centru Prahy!

Studio pro ženy se za 25 let existence může pochlubit tisíci spokojených zákaznic z řad nastávajících i čerstvých maminek, ale i žen s problémy s otěhotněním. Stabilním základem je špičková péče o ženy, páry i děti, každoročně přibývají nové kurzy na základě požadavků zákaznic.

Značné oblibě se ve Studiu pro ženy, sídlícím ve Vodičkově ulici v centru Prahy, těší předporodní kurzy. Kurzy jsou rozděleny podle stupně a otevírají se každý měsíc tak, aby se každá nastávající maminka přihlásila do kurzu dle termínu porodu. Může přitom chodit od první hodiny nově otevřeného kurzu nebo vstoupit už do kurzu rozjetého. Cvičení pro těhotné se realizuje v předporodních kurzech a v kurzech cvičení pro těhotné. Každá cvičitelka má svůj vlastní postup se stejnými prvky. Ideální je cvičit od třetího měsíce těhotenství. Velký zájem je také o pilates pro těhotné, jógu pro těhotné a cvičení v bazénu.
„Těhotenské kurzy ve Studiu pro ženy jsou výjimečné především tím, že přestože zde dostanete profesionální informace od erudovaných zdravotníků, jste v domácím prostředí ve velmi individuálně vedené skupince, kde si můžete odpočinout od běžných, všedních starostí a plně se soustředit jen na sebe a svoje miminko. Naše informace a doporučení se opírají o mnohaleté zkušenosti a praxi, takže nemusíte vybírat z obrovské nabídky často i zbytečných rad a pomůcek pro novorozence, ale jdete na jistotu za radami a věcmi, které vám opravdu budou pomocníkem,“ říká majitelka a zakladatelka studia Magdaléna Mikulandová.

Z nabídky Studia pro ženy:
Těhotenská masáž

Masáž je určena pro těhotné ženy, které si chtějí odpočinout, uvolnit se a zažít pocit fyzického i psychického odlehčení. Pravidelnou masáží můžete být lépe připravena na porod.

Masáž zad
Masáž zmírňuje stres, snižuje otoky a krevní tlak, zmírňuje projevy křečových žil, zvyšuje lymfatickou a krevní cirkulaci, mírní bolesti kloubů a dolní části zad. V žádném případě není vhodné nechat se v těhotenství masírovat běžným způsobem. Zvyšuje se tak riziko potratu nebo předčasného porodu.
Pro krásu žen v těhotenství existuje také pravidelná a každodenní masáž pokožky břicha, stehen, prsou. Pokožka vůbec nepopraská a břicho se ihned po porodu vrátí téměř do původního stavu. Naučí vás zde masáži proti striím již v předporodním kurzu.

Masáž a zábal plosek
Pomáhá při žilních problémech (s varixy), odstraňuje otoky dolních končetin. Masáž i zábal jsou velmi vhodné v těhotenství, při cíleném posilování imunity. Masáži plosek předchází teplý zábal, který podporuje uvolnění a relaxaci.

Cvičení pro těhotné
Cvičení se doporučuje všem nastávajícím maminkám od druhého měsíce těhotenství. Pravidelné cvičení je prevencí těhotenské cukrovky, ochabnutí pánevního dna a břišní stěny po porodu. Příznivě ovlivňuje vývoj plodu. Celkově přispívá k lepší fyzické kondici, je důležité pro zvládnutí porodu. Pomáhá ke snížení tvorby otoků končetin a výskytu křečových žil. Systém cvičení zahrnuje rehabilitační prvky, což vede ke zmírnění bolesti zad, uvolňování křížokyčelních skloubení a pomáhá ke správnému držení těla.

Předporodní příprava – 4 lekce po 2 hodinách
Shrnutí předporodní přípravy je vhodné pro maminky, které nechodí do předporodního kurzu nebo pro maminky, které se přihlásily do předporodního kurzu později a chtějí si doplnit některá témata. Předporodní příprava probíhá bez cvičení 4x do měsíce. Absolvovat lze všechny lekce nebo jednotlivé lekce, podle svého výběru. Do hloubky se kurz věnuje tématům: porod teoreticky i prakticky, kojení a péče o novorozeně.
Více informací na www.studioprozeny.cz