Mezinárodní výstava Doll Prague 2019

6. ročník mezinárodní výstavy exkluzivních uměleckých panenek, loutek a sběratelských medvídků Teddy se bude nově konat v Paláci Lucerna od 8. do 10. listopadu.

Hlavním tématem Doll Prague 2019 je „Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoře…“ a reflektuje období první republiky. Kurátorkami hlavní expozice jsou Connie Smith a Anastasja Janovska, členky americké asociace uměleckých panenek NIADA.
Jak už naznačují jména kurátorek hlavní expozice, ani tento rok nebudou chybět absolutní špičky v oboru, na jejichž díla sběratelé po celém světě čekají někdy i roky. Mezi zvučná jména letošního ročníku patří Marlaine Verhelst, Ana Salvador, Conie Lowe, Annadan nebo Elmira Abbasy.
Svou účast potvrdilo přes 160 umělců ze čtyřiceti zemí. Výstavy se zúčastní také řada asociací a uměleckých svazů, jako například zástupci americké asociace NIADA, evropská asociace DABIDA a svaz umělců Ruska, Japonska nebo Mexika.
Na výstavě Doll Prague 2019 budou vystavovat i čeští loutkáři, jejichž loutky jsou zapsané na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Návštěvníky také jistě potěší expozice vamberecké krajky, která je exkluzivně k vidění mimo Vamberk jen na této výstavě.
Na výstavě bude možné si umělecká díla zakoupit a rozšířit tak svou sbírku o unikátní art doll a Teddy Bear, nebo někoho potěšit drobným, vkusným vánočním dárkem. Organizátoři ani tento rok nezapomněli na milovníky tvoření, pro něž bude k dispozici spousta materiálů pro šití či modelování i množství knih a časopisů.

Více informací najdete na stránkách výstavy www.dollprague.com.