Historie zábavně – srpnové rytířské turnaje pro děti v Dětenicích

Prázdniny jsou v plném proudu a děti nedočkavě vyhlížejí každý nový den, co jim přinese za zážitek. Vymýšlet zábavný program, který vaše ratolesti budou hltat, není jednoduché. Máme pro vás tip, který navíc nezruinuje vaší peněženku. Jako bonus je můžete nadchnout pro historii.

Dětenice dětem o prázdninách zdarma
Po celý srpen můžete s dětmi podniknout výlet plný dobrodružství, zábavy a dobrého jídla. Akce Dětenice dětem o prázdninách zdarma se koná vždy v týdnu. V úterý, ve středu, ve čtvrtek nebo v pátek mají děti do 15 let v doprovodu dospělého vstup do zámku, pivovaru a na rytířské souboje zcela zdarma. A jak jinak v dětech vzbudit nadšení pro historii, než přes opravdovou akci a reálné prostředí. Zámek Dětenice byly původně tvrzí, která byla vybudována již v roce 1404. Svou renesanční podobu zámek začal získávat až od 16. století a potupně byl upravován až do dnešní podoby.

Středověká krčma
Nejvíce si pamatujeme to, co opravdu zažijeme. A zážitky, které procházejí žaludkem, jsou jedny z nejintenzivnějších. Stačí jen vejít do středověké krčmy v Dětenicích a atmosféra dobové bašty na vás dýchne se vším všudy. Ocitnete se v prostředí kamenných pecí, dubových stolů a otevřeného ohně, z kterého si podává středověké speciality dobové měšťanstvo. Společně tak můžete posedět s šermíři, fakíry, ale i žebráky nebo tanečnicemi za zvuků dobové hudby. Navíc po dobu akce Dětenice dětem o prázdninách zdarma je jídlo pro děti zcela zdarma. Mohou si pochutnat na krůtím steaku na grilu s pečenou bramborou a zeleninovým salátkem a vnímat tak historii i jinými smysly, než biflováním dat a jmen ve škole. Užijte si společně strávený čas, při kterém si vy sami můžete připomenout zapomenutá fakta nebo se dokonce přiučit něco nového.

Středověký food festival
Pokud vás návštěva nadchla, můžete ji zopakovat i o víkendu, protože každou srpnovou sobotu se zde koná středověký food festival. Organizátoři si dali záležet a připravili jak české osvědčené dobroty, jako je pečené sele, krůta nebo středověký burger, ale také mořské speciality. Pochutnat si můžete třeba na chobotnicích, krevetách, mušlích nebo zkusit, jací jsou na talíři třeba šneci.