Velikonoční koleda na Lipně

Kam vyrazit s rodinou během prodlouženého velikonočního víkendu? Třeba na první krátkou dovolenou na Lipno. Těšíte se na kolo? Chcete si vyzkoušet sjezdové koloběžky? Nebo si třeba na den půjčit elektročlun? Tento víkend bude však i ve znamení tvořivých dílen, pletení pomlázek i hledání vajíček…

„Aktivní rodiny si na Lipně mohou naplánovat opravdu pestrý program, a přitom není třeba mít veškeré sportovní vybavení,“ láká k velikonoční návštěvě Lipna Vojen Smíšek a dodává, že zdejší půjčovny jsou skvěle vybaveny.
U Stezky korunami stromů Lipno bude v sobotu 20. dubna 2019 probíhat již tradiční pletení pomlázek. Každý, kdo dorazí, si může sám nebo se zkušeným mistrem proutkařem vyrobit pomlázku na pondělní koledu. „Každý rok tu učíme desítky malých kluků, jak nachystat správnou pomlázku. Proutků bude dost pro každého,“ slibuje Vojen Smíšek, mluvčí Lipna. Během sobotního programu nebudou chybět ani tvořivé dílny nebo si mohou děti zasoutěžit v hledání vajíček.
Lipno je připraveno na další letní sezónu. Stezka korunami stromů je v provozu celý rok, ale právě na Velikonoce je pozorování lesa a výhled na Lipenské jezero opravdu úchvatný. V provozu jsou samozřejmě již všechny půjčovny sportovního vybavení. Na prodloužený víkend tak můžete cestovat relativně nalehko. Při nepřízni počasí láká turisty Aquaworld nebo Hopsárium.

Program pro děti začíná v 10:00 hodin tvořivými dílnami v Chatě Lanovka. Poté lze využít Stezkabus (zdarma s účastnickou kartou) a dojet společně s lišákem Foxem ke Stezce korunami stromů, kde program pokračuje.

Program | Bílá sobota – 20. 4. 2019:
10:00 – 12:30 tvořivé dílny | Chata Lanovka – salonek
13:00 odjezd Stezkabusem s lišákem Foxem ke Stezce korunami stromů
13:00 – 15:00 pletení pomlázek a hledání vajíček u Stezky korunami stromů