Kvalitní mořské ryby jsou nyní ještě dostupnější

Boxxi spouští nový e-shop na www.boxxi.cz s pestrým výběrem ryb převážně z Islandu, které patří k těm nejchutnějším a nejzdravějším na trhu. Ke každé rybě si mohou zákazníci vybrat víno z produkce malých tuzemských i zahraničních vinařství, které se k ní chuťově hodí nejlépe.

Rybí boxxi – pro zdravý životní styl
Rybí maso je bohatým zdrojem živin a tělu prospěšných tuků. Islandské ryby se navíc vyznačují velmi nízkým obsahem těžkých kovů. Právě tento typ ryb, který odborníci doporučují konzumovat i několikrát týdně, najdou zákazníci v nabídce e-shopu Boxxi. Kromě tradičních druhů jako treska tmavá, treska obecná, arktický losos, tuňák jsou to i ty méně známé a chuťově velmi zajímavé jako okouník, mořský ďas nebo siven severní. Nechybí ani delikatesy v podobně uzeného lososa či halibuta.
„Osobně mám ryby moc rád a jsem přesvědčený, že by se v českém jídelníčku měly objevovat častěji. Proto jsme se rozhodli kvalitní ryby nejen dovážet, ale přišli jsme s myšlenkou rybích boxxi, aby zákazníci mohli vyzkoušet i něco nového a zároveň měli rybu po ruce vždy, když na ni dostanou chuť,“ vysvětluje Marek Jirovec, zakladatel Boxxi.
Nabídka rybích boxxi se liší nejen svým složením, ale i množstvím. Je možné objednat boxxi pro jednotlivce, pár či rodinu nebo zvolit boxxi s vlastním výběrem ryb.

Proč právě ryby z Boxxi?
• Domovem nabízených ryb jsou čisté a chladné vody kolem islandských fjordů. Zkušení rybáři je loví s úctou, respektem a v souladu s principy udržitelného rybolovu.
• Ryby z volného moře jsou loveny převážně na dlouhý vlasec s háčkem.
• Ryby z chovu pocházejí ze špičkových ekologických farem a jsou krmeny přirozenou stravou bez GMO, antibiotik či růstových aditiv.
• Ryby se zpracovávají ručně nebo s použitím nejmodernějších technologií. Jednotlivé porce jsou vakuovány a zmrazeny šetrnou metodou IQF při -60 °C. Bez jediné kapky vody navíc! Po rozmrazení správným způsobem jsou po stránce chuťové i výživové srovnatelné s čerstvě ulovenou rybou.
• Cesta všech ryb z Boxxi je plně pod kontrolou, od výlovu přes zpracování, transport až po distribuci.

Snoubení s vínem
Ryby a víno k sobě patří a dokážou vytvořit harmonický pár. Boxxi se ve své nabídce zaměřuje na vína od českých nebo i zahraničních vinařů, která nejsou v maloobchodní síti běžně k dostání. S jejich výběrem pomáhají zkušení someliéři.

Možnosti doručení
V regionu Praha a okolí je možné doručení až domů prostřednictvím přepravní služby nebo osobní vyzvednutí v Boxxi house v Nuslích.
Od 1. listopadu 2020 budou mimopražské objednávky doručovány do Boxxi pointů neboli partnerských provozoven k osobnímu vyzvednutí. Jejich síť se bude postupně rozšiřovat po celé České republice. Každá objednávka je balena do 100% recyklovatelných termoboxů, které udrží stálou teplotu po dobu čtyř hodin.
Na www.boxxi.cz najdete kromě e-shopu také více informací o Boxxi
a původu ryb stejně jako originální recepty, tipy a triky na jejich úpravu
a podávání.