Mrkvový dort podle Créme de la Créme

Pražskou provozovnu Crème de la Crème Honzy Hochsteigera na Národní mají všichni spojenou s výbornou zmrzlinou. To ale není zdaleka všechno! Nabídka je rozšířena také o domácí dorty a zákusky. Vyzkoušet můžete například bezlepkový mrkvový dort. Nebo si jej dle receptu hlavní cukrářky upéct doma.

Dort je neuvěřitelně lehký a lahodný, sami jsme ho vyzkoušeli. Můžete si ho třeba upéct z příležitosti nadcházejících Velikonoc!

Budete potřebovat:
350 g nahrubo nastrouhané mrkve, 100 g mandlí, 200 g lískových oříšků, 100 g pohankové mouky, 170 g cukru, 4 vejce, 2 pomeranče, 400 g mascarpone, 1 citron, 100 ml sladké smetany, 50 g moučkového cukru

Postup:
KORPUS

Mrkev nastrouháme nahrubo, mandle a oříšky nasekáme najemno, přidáme pohankovou mouku a kůru z půlky chemicky neošetřeného pomeranče. Vyšleháme vejce s cukrem a poté vše opatrně smícháme. Pečeme v dortové formě na 170°C asi 40 minut.

KRÉM
Do nádoby dáme mascarpone, smetanu, moučkový cukr a vše vyšleháme. Poté přidáme citronovou a pomerančovou šťávu a kúru z půlky pomeranče. Vše ještě jednou opatrně zamícháme.

Upečený korpus rozřízneme a naplníme připraveným krémem. Krém navrstvíme i na horní část dortu. Poté dozdobíme buď marcipánovou mrkvičkou nebo skutečnou mrkví a posypeme mandlemi.