Navštivte Hořice a staňte se trubičkovým znalcem!

Malebné město Hořice v Podkrkonoší láká rodiny s dětmi k celodennímu letnímu výletu. Podařil se tady totiž skloubit kulturní program tak, aby zaujal všechny její členy.

Pro převážně mužskou část probíhá v prostorách hořického zámku výstava „Nesmrtelný dvoutakt na závodních okruzích”. Ta je k vidění v prostorách Musea Czech Road Racing po celou letní sezónu. Aby byla výstava atraktivní i pro děti, čeká na ně plnění úkolů, díky jejichž rozluštění pomohou Gustavu Havlovi, zakladateli známého hořického závodu 300 zatáček, spravit jeho rozbitý motocykl.
Další naučnou stezkou, která na děti čeká, je Trubičková stezka umístěná v klidném prostředí Smetanových sadů. Ta je seznámí s historií a výrobou proslulých Hořických trubiček. Určená je v první řadě školním a předškolním dětem, ale také všem, kteří se chtějí dozvědět více o historii a výrobě této tradiční sladké pochoutky. Tu do Hořic prý přinesl osobní kuchař Napoleona Bonaparte. Chlumíčkova stezka zase dovede krásnou lesní krajinou až na přírodní koupaliště Dachova, kde si mohou návštěvníci Hořic odpočinout a načerpat nové síly. Děti přivítá skřítek Chlumíček a čekat na ně budou nejrůznější prolézačky hlavolamy.
Za zhlédnutí stojí v Hořicích také snad jediný maják bez moře v podobě Masarykovy věže samostatnosti, odkud se nabídne nádherný výhled po okolí nebo nová výstava Městského muzea „Zdeněk Burian – Dobrodružství pravěku“, která nabízí neobyčejné setkání s hrdiny pravěkého světa prostřednictvím strhujících příběhů na obrazech fenomenálního umělce.
Zapomenout nelze ani na ojedinělou přírodní galerii moderního sochařství, tzv. Sochařský park, na stráních vrchu sv. Gotharda, prezentující díla mistrů svého řemesla z celého světa. Tato díla dala městu přídomek Hořice – město kamenné krásy. Děti si venku pohrají a rodiče si v klidu prohlédnou vše dosyta.