Novinka: BEBA COMFORT s oligosacharidy 2’FL – po vzoru mateřského mléka

To nejcennější, co ve výživě kojenců známe, je mateřské mléko. Pro maminky, které z nějakého důvodu nemohou kojit, přináší společnost Nestlé kojeneckou výživu BEBA COMFORT 2 HM-O, která jako jediná na našem trhu obsahuje oligosacharidy 2´FL strukturou identické s těmi v mateřském mléce.

Začalo to před více než 150 lety
Společnost Nestlé byla založena v roce 1866 a je pojmenována podle německého lékárníka žijícího ve Švýcarsku – Henriho Nestlé. Ten celý svůj život zasvětil experimentování s různými kombinacemi mléka, pšeničné mouky a cukru, tak aby vytvořil odpovídající výživu pro kojence, kteří nemohli být krmeni mateřským mlékem. Jeho hlavním cílem bylo pomoci při řešení problému vysoké míry kojenecké úmrtnosti v důsledku nedostatečné a nesprávné výživy. V roce 1867 ve švýcarském městě Vevey uvedl na trh svou „Farine lactée“, která kombinovala kravské mléko, pšeničnou mouku a cukr. Revoluční výrobek měl úspěch po celém světě. Jednalo se o první sériově vyráběnou a bezpečnou náhradu mateřského mléka.
Mateřské mléko je nejlepší výživou pro miminka a Nestlé má dnes za cíl co nejvíce se mu přiblížit. Nejdříve se vědečtí experti zaměřili na jednu z nejdůležitějších složek mateřského mléka – bílkovinu. V posledních třiceti letech se věnovali výzkumu oligosacharidů HMO (Human milk oligosaccharides), z nich nejpočetnější strukturou mateřského mléka je struktura 2´FL. Nyní jako první výrobce kojenecké výživy vstupuje Nestlé na tuzemský trh s novou prémiovou řadou této výživy BEBA COMFORT. Její revoluční složení obsahuje 2´FL (2 fukosyllaktóza), která je svojí strukturou identická s oligosacharidy v mateřském mléce (HM-O), bílkovinu OPTIPRO® a probiotické bakterie. Všechny zmíněné složky byly vyvinuty po vzoru mateřského mléka.
Prémiová kojenecká výživa BEBA COMFORT 2 HM-O je určená pro děti od šesti měsíců a je pokračovací řadou BEBA COMFORT 1 HM-O.