Novinky mezi 3D puzzle od společnosti Ravensburger

Vaše děti mohou postavit sluneční soustavu, poznat dinosaury v Jurském světě nebo si zpestřit pracovní stůl novou keckou Mickey Mouse… Zvláštní technologie jejich výroby zaručuje, že hotové puzzle perfektně drží pohromadě, aniž byste museli použít lepidlo. Navíc svůj perfektní stav si udrží, i když je malé děti skládají stále znovu a znovu.

Společnost Ravensburger, specialista na výrobu puzzle pro všechny věkové kategorie, vyrábí kromě klasických puzzle také 3D puzzle. Jako jediný výrobce používá k výrobě plast. Technologie EasyClick pak zaručuje, že hotové puzzle perfektně drží pohromadě, aniž byste museli použít lepidlo. Princip stavění i následného využití je u 3D puzzle trochu jiný, než můžeme být zvyklí. Z dílků si vytvoříme 3D tvary, které se pak mohou stát interiérovým doplňkem nebo užitkovou věcí. Na zadní straně jednotlivých dílků jsou uvedena čísla pro ty, kteří nechtějí stavět pouze podle motivu. Ta pomáhají ve správném umístění jednotlivých dílků do celkového díla. Ti náročnější mohou samozřejmě stavět bez této pomoci. Při skládání si děti nebo dospělí procvičí prostorové vnímání, vnímání tvarů, jemnou motoriku a zručnost.

A jaké novinky jsou právě na trhu?
Perfektní edukativní hračkou je nové 3D puzzle Planetární soustava (522 dílků). Děti si mohou postavit celou sluneční soustavu s osmi realistickými planetami. Vidí tak jak naše sluneční soustava vypadá a v jakém poměru jsou jednotlivé planety, které jsou zhotoveny ve správných proporcích. Uprostřed sluneční soustavy stojí papírové Slunce. Doporučená maloobchodní cena je 1 239 Kč.

Další novinkou je 3D puzzle kecka Mickey Mouse, kterou můžete vašemu dítěti zpestřit pracovní stůl v dětském pokoji. Poslouží totiž jako bezva stojánek na tužky či jiné drobnosti. Počet dílků v balení 108. Pokud by Mickey Mouse nezaujal, můžete vybírat z celé úspěšné kolekce, kde najdete modely s motivy jako Galaxy, Union Jack, Podvodní svět, Graffiti a další. Doporučená maloobchodní cena všech modelů je 619 Kč. Pokud vaše dítě miluje dinosaury, je zde puzzle ball Jurský svět. Ze 72 dílků si váš malý milovník dinosaurů vytvoří úžasnou dekoraci do dětského pokoje a pozná hrdiny z druhohor. Doporučená maloobchodní cena je 308 Kč.

Pro milovníky krásných aut má Ravensburger na podzim připravený opravdový skvost, a to Porsche 911R. Kultovní předmět složený ze 108 plastových dílků, které drží pohromadě díky technologii EasyClick jistě potěší nejednoho muže. Doporučená maloobchodní cena je 749 Kč. Porsche 911R doplní krásnou kolekci legendárních autobusů VW T1, které společnost nedávno uvedla na trh ve třech verzích (klasický, Indiánské léto a pojízdné občerstvení), které pořídíte za stejnou cenu.

Pro dospělé je také určena novinka mezi 3D monumenty světa, a to slavný pařížský kostel Notre-Dame, které si postaví z 216 kousků. Doporučená maloobchodní cena je 1 159 Kč.
(Komerční článek)