Recept na prima svačinku pro každého

Přinášíme vám tip na vynikající dezert, který připravíte během chvíle. Pribináček přináší chutnou inspiraci, novou karamelovou příchuť. Pro velké mlsouny navíc Pribináček vykouzlil i Mixíka, kde se pojí tato karamelová příchuť s oblíbenou vanilkou. Připravte dětem vafle s tímto lahodným krémem!

Vafle s Pribináčkem Mixík Karamel-Vanilka

Přísady na 4 porce: 40 g změklého másla, 220 g polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 1 lžíce třtinového cukru, špetka soli, 300 ml mléka, 2 vejce, olej na potření vaflovače, 4 kelímky (125 g) Pribináčka Mixík Karamel-Vanilka, ovoce (banán, borůvky, maliny)

Postup: Máslo rozpusťte a nechte trošku vychladnout. Odvažte si mouku, přidejte k ní prášek do pečiva, cukr a špetku soli.
Vyšlehejte máslo s mlékem a vejcem. Přidejte suché ingredience a prošlehejte. Těsto nechte v chladu minimálně 30 minut odležet.
Poté rozpalte vaflovač, potřete ho troškou oleje, nalijte těsto, uzavřete a pečte, dokud nebudou vafle dozlatova upečené.
Vyndejte, nakrojte ze 4 vaflí kolečka, ty ještě zespoda nařízněte. Ze zbývajících čtyř vaflí vykrojte trojúhelníky, tvar kornoutku. Přendejte na talíře. Na kulaté vafle rozdělte karamelové Pribináčky a ozdobte je ovocem.