Rty – svůdné a jemné každý den…

Potýkáte se někdy s problémem suchých a popraskaných rtů? Důvodem může být dědičnost, nevhodná skladba jídelníčku, ale i náhlé změny počasí nebo špatně zvolená péče.

Pokud chcete mít rty v pořádku, vyzkoušejte babské rady, které mají své osobité kouzlo, ale i překvapivý účinek. Řešení je zde však i pro ty, jež nemají tolik času, a přece chtějí jít přírodní cestou…

1. KROK:
Upravte si jídelníček
Suchými rty může dávat náš organizmus najevo, že není s ním něco v pořádku. S největší pravděpodobností mu chybí některý z vitaminů a minerálů. Do jídelníčku proto zařaďte ořechy, semínka, pšeničné klíčky, pivovarské kvasnice a celozrnné pečivo, které obsahují vitamin B. Vitamin E doplníte zelenými potravinami, jako jsou listový salát, brokolice nebo avokádo. Pro maximální účinek vsaďte i na zinek, a dejte si vejce, hovězí, vepřové či krůtí maso nebo mořské ryby. Pravidelný pitný režim je samozřejmostí – formou neochucených nápojů.

2. KROK:
Pravidelně masírujte
Vaše rty si zaslouží pravidelnou pozornost v podobě peelingu ještě více než pokožka na tváři a těle. Proč? Je totiž třikrát tenčí a odlupuje se až čtyřikrát rychleji. Navíc nemá žádné mazové žlázy, které by ji chránily. Peelingem jí pomůžete. Odstraníte odumřelé kožní buňky a zároveň pokožku ošetříte jako kdysi naše babičky, které si připravovaly jemnou masážní směs z cukru, medu a oleje, anebo použily pouze med, který nechaly jen tak na rtech jen tak zaschnout.

3. KROK
Volte oleje, vosky a másla
Každý den po celý rok potřebují rty hodně hydratace a výživy. Při nákupu balzámu proto dbejte na jeho složení. V kvalitních balzámech najdete přírodní másla, oleje a vosky, které dodají rtům potřebnou hydrataci. Že vám nevoní? Vězte, že naše babičky si mazaly rty obyčejným sádlem, vazelínou nebo rybím tukem. Ano, to vše skutečně funguje. Partnera tím samozřejmě asi nepotěšíte. Doba naštěstí pokročila a vy si můžete dopřát např. vůni milované čokolády. Najdete ji v kakaovém másle, které je bohaté na antioxidanty a má vynikající zvláčňující a hojivé účinky. Pokud milujete aroma čokolády a kávy, i to najdete na trhu.
Pamatujte, že pokožka rtů je opravdu citlivá, a proto si vyžaduje sice důkladnou, ale jemnou péči.