Ruce si zaslouží péči

Při osobním kontaktu si je většinou všímáme mezi prvními – jejich upravenost či neupravenost vypovídá o člověku hodně. Zároveň jsou ruce denně vystavovány velké zátěži, což péči o ně poněkud znesnadňuje. Při dodržení několika málo zásad je ale budete mít vždy pěstěné.

Naprostým základem v péči o ruce je jejich pravidelná hygiena. Věděli jste ale, že pokožka na rukou je stejně citlivá jako ta na obličeji? Už jen z toho důvodu nelze nad výběrem toho správného mýdla mávnout rukou. Ne každé mýdlo totiž vyhovuje každému a jedinci s citlivou a popraskanou kůží již pravděpodobně zakusili potíže, které může používání nevhodného či nekvalitního mýdla způsobit. Kde ale hledat ideální mýdlo, které ruce účinně umyje a zároveň je nebude vysoušet? Klasická mýdla z drogerie (a to nemluvě o tzv. antibakteriálních) většinou pokožku rukou zbavují její přirozené ochranné bariéry, a tím přispívají k jejímu oslabení. Proto je dobré mít po ruce mnohem kvalitnější krém na ruce. Těch je na trhu mnoho. Určitě najdete takové, které má dobré čisticí schopnosti díky přírodních látek, které spíše naopak obnovují přirozené pH pokožky a omlazují kožní buňky.

Hydratujte…
Dalším důležitým krokem v péči o ruce je jejich pravidelná hydratace. V zimním období pokožka ruky trpí střídáním teplého a chladného prostředí, a proto se i v tomto ročním období velmi vysušuje. Použijte hydratační krém na noc, bavlněné rukavičky, které si můžete po ošetření navléct, najdete v mnoha internetových obchodech. Je dobré si ruce nakrémovat po každém náročnějším úkonu v domácnosti a ošetřit pokožku například krémem či mlékem s obsahem vitaminu E, přírodních esenciálních olejů či minerálů (například produkty z mrtvého moře).
Důležité je si však uvědomit, že ruce vysušují například i nejrůznější čisticí prostředky, které jsou k jemné pokožce agresivní. Proto lze jen vřele doporučit používání ochranných rukavic při domácích pracích a chránit se před agresivními čisticími prostředky.

I nehty potřebují péči
S péčí o ruce je nepochybně spjata i péče o nehty a jejich okolí. Alespoň jednou týdně tak věnujte svůj čas domácí manikúře. Není však třeba takto často navštěvovat salony krásy a nechat si je upravit tak moderními, ale vcelku nezdravými gelovými a jinými náhražkami. Nehty jsou totiž také organickou součástí našeho těla, mají svou funkci, které nesvědčí „uzavření“ do jakýchkoliv chemických koktejlů.