Rychlé nabíjení s displejem

Řešíte pořád dokola nákupy baterií do hraček pro děti a už vás nebaví utrácet? Zajímavou alternativou může být pořízení nabíječky a nabíjecích baterií, které mohou být spásou pro každého rodiče, který svým dětem pořídil moderní hračky. Některé nabíječky navíc nabízejí i rychlé nabíjení a děti tak nemusí dlouho čekat na svoji oblíbenou hračku.

Novinka v podání Varta Ultra Fast Charger+ je již několikátou generací oblíbené nabíječky. V této poslední verzi nabízí rychlé nabíjení, povedený design, menší rozměry a informativní displej. Jak už název napovídá, tak nabíječka staví hlavně na rychlém nabíjení baterií AA/AAA typu NiMH. Majitel si může vybrat z normálního nebo „ultra“ rychlého nabíjení pomocí posuvného tlačítka na zadní straně nabíječky. Konkrétně jsou k dispozici tři módy – quick charge, charge a refresh. Poslední mód slouží k obnovení „života“ ve starších akumulátorech, kde se mohl projevit paměťový efekt.
Co se rychlého nabíjení týče, tak Ultra Fast Charger+ nabízí v řeči faktů nabíjecí proud pro 2x AA až 8000 mA resp. pro 4x AA až 4000 mA pro každou baterii. V případě AAA pak pro 1-2x AAA 3000 mA resp. 3-4x AAA 1500 mA pro jednotlivou baterii. Drtivou většinu baterií tak nabije za méně jak hodinu v rychlém režimu. Každý ze slotů nabízí vlastní nabíjecí kanál a je tak možné mixovat jak kapacity, tak i typy baterií (AA/AAA). Displej nabíječky informuje o průběhu nabíjení v procentech, aktuálnímu napětí baterie, nabíjecím proudu (mA) a celkové době dobíjení. Jednotlivými údaji lze přepínat pomocí tlačítka na vrchu nabíječky.
Z bezpečnostních funkcí nechybí kontrola teploty, ochrana proti zkratu a vložení špatné či alkalické baterie. Samozřejmostí je nabíjení s podporou MINUS DELTA V a funkce trickle charge, která udrží vložené baterie plně nabité. Samozřejmostí je tříletá záruka a přiložený 12V adaptér pro nabíjení v automobilu. Součástí balení s nabíječkou jsou také 4x AA 2100 mAh.
Zakoupíte např. www.mall.cz
www.varta-consumer.com