Když děťátko trápí kolika

Usedavě pláče už několik desítek minut a zatím to bohužel nevypadá, že by se nářek blížil ke konci. Důvodem pláče malých miminek může být často bolest bříška zapříčiněný kolikou. Existuje způsob, jak miminku od jeho strastí s kojeneckou kolikou alespoň trochu ulevit?

Projevy dětské koliky přicházejí náhle. Miminko je spokojené a klidné a najednou se spustí křik a neutišitelný pláč. Napíná se, přitahuje nožičky k bříšku, zrudne v obličeji. To vše může trvat i tři hodiny denně, několikrát v týdnu. Udává se, že kojeneckými kolikami trpí asi 20 % kojenců. Objevují se typicky kolem 2. až 3. měsíce života, některé děti ale kolika potrápí i dříve. Traduje se, že chlapečci trpí obtížemi častěji než děvčátka.

Co je příčinou dětských kolik?
Většinu kojeneckých kolik vyvolává zvýšená plynatost. Při zvýšené plynatosti tlačí plyny na stěny střev a tlak způsobuje miminku kolikové bolesti bříška. Důvodem může být nezralá trávicí soustava nebo nasátí přílišného množství vzduchu při kojení nebo pláči.Poměrně často jsou koliky ale i projevem potravinové intolerance nebo alergie. Z nich je často na vině intolerance laktózy, která je způsobena nedostatečnou aktivitou enzymu laktáza. Tento enzym má za úkol štěpit laktózu, která je obsažena jak v mateřském mléku, tak v kojenecké výživě. Může se stát, že nerozštěpená laktóza přechází do dolního trávicího traktu, dochází ke kvašení, produkci plynů a v konečném důsledku ke kolice.

Uleví kapky ColiPrev
Jestliže vaše dítě trápí dětské koliky, nadýmání, průjem nebo další trávící problémy spojené s nestrávenou laktózou, vyzkoušejte kapky ColiPrev. Obsahují enzym laktáza, který zlepšuje trávení laktózy. Díky snadné aplikaci ve formě kapek stačí ColiPrev nakapat na lžičku a vložit do úst miminka před tím, než ho nakojíte. Také je lze přidat do kojenecké výživy nebo jiné tekuté stravy. K dostání v lékárnách.

Nyní si můžete o tyto kapičky zasoutěžit. Zodpovíte-li správně naši soutěžní otázku, tři z vás je obdrží. Odovědi posílejřte na adresu: soutez@rodice.com
do 25. 10. 2020.

Kapky ColiPrev jsou určeny:
a/ jenom dětem
b/ dětem i dospělým