LUMINA PARK – Největší multimediální park v České republice otevřel své brány

Světelná show, která dosud v České republice nemá obdoby, přivítala své v Praze své první návštěvníky.
Poblíž koupaliště Džbán se 21. října otevřela stezka plná světla a hudby. Unikátní expozice představí osvětlené
a ozvučené sochy na motivy pohádky Alenka v říši divů. Navštívit ji můžete až do února 2023.

V těsné blízkosti vodní nádrže Džbán na Praze 6 vyrostla zbrusu nová multimediální atrakce. 1,5 kilometru dlouhá procházka opředená stovky tisíc úsporných LED světélek zavede návštěvníky do fantastické říše divů. Potkají během ní celkem 100 světelných soch. Tyto až 8 metrů vysoké monumenty odkazují na oblíbenou pohádku Lewise Carrolla. To vše za doprovodu hudby a působivých zvukových efektů. Na konci stezky pak návštěvníci narazí na zábavný světelný labyrint o rozloze 1200 m2. Součástí expozice je také kolotoč generující elektrickou energii. Podle organizátorů je atrakce určena pro všechny věkové kategorie, je vhodná také pro kočárky a slibuje rozzářit nejen dlouhé zimní večery, ale také oči všech návštěvníků. Na vodítku a s náhubkem je možní vzít s sebou i čtyřnohé mazlíčky.
Procházka zabere přibližně hodinu či hodinu až půl. Případné obavy z plýtvání elektrické energie vyvrací organizátoři tím, že celý Lumina park je založen na úsporných LED svítilnách, jejichž příkon okolo 45 kW je srovnatelný přibližně s provozem dvou velkých pecí na pizzu.

Zodpovíte-li naši soutěžní otázku správně, můžete vyhrát jednu ze tří rodinných vstupenek do pražského Lumina Parku. Odpovědi posílejte na adresu soutez@rodice.com do 27. 11. 2022.

Soutěžní otázka:
Je povoleno v Lumina Parku fotit a filmovat?

Nápovědu a další zajímavosti najdete na www.luminapark.cz.