Pro maminky – květy, které neuvadnou

K blížícímu se Dni matek můžete vedle krásné kytky věnovat mamince i stříbrný šperk. Proč právě stříbro? Stříbrné šperky jsou elegantní, nadčasové, nevtíravé a nijak rychle nepodléhají módním trendům. Stříbro rozzáří a vhodně doplní každý outfit. Vybírat můžete maminkám, sestrám i kamarádkám z nové kolekce květů, které nikdy neuvadnou – Sakura collection. Růžový květ sakury je uctíván jako symbol ženské krásy, lásky i bohatství.

Novinky z jarní kolekce Praqia
Česká šperkařská značka PRAQIA je známá nejen v České republice, ale před časem pronikla i na asijské trhy. Pro letošní jaro připravila novou kolekci stříbrných šperků, které tradičně prodává na svém e-shopu www.praqia.cz nebo na speciálních stojanech v síti drogerií Teta. V nabídce značky najdete šperky pro ženy, muže i děti. Jsou to přívěsky na řetízku nebo samostatné přívěsky a řetízky, náhrdelníky, náramky, náušnice a celé sety.
Stříbrné šperky navrhují a vyrábějí čeští šperkaři v tuzemsku v nejvyšší kvalitě sterlingového stříbra 925/1000. Speciální způsob spojení klasické ruční výroby a moderních technologií, v tomto případě laseru, umožňuje tvořit zcela netradiční tvary náušnic, přívěsků a náramků s velice jemnými detaily a ornamenty. Šperky vypadají velmi elegantně a křehce, přitom jsou nečekaně pevné a lehké.

Zázrak jménem rhodium
Stříbrné šperky PRAQIA jsou antibakteriální, neobsahují nikl ani kadmium. Povrch některých šperků pardubičtí mistři navíc pokrývají vrstvou čistého stříbra nebo rhodia. To je způsob, jak vylepšit jeho vlastnosti. Stříbrné šperky jsou totiž náchylné k černání – což je způsobeno přirozenou oxidací nebo příliš kyselým pH naší pokožky. Rhodiování je speciální povrchová úprava, která zvyšuje estetické i mechanické vlastnosti šperků. Ten pak má pevnější povrch a mnohonásobně vyšší lesk. Rhodiová vrstva zvyšuje ochranu šperku, jeho pevnost a odolnost proti drobným mechanickým poškozením. A také omezuje vznik alergických reakcí. Rhodium je ovšem mnohem dražší než např. zlato, proto je rhodiovaný stříbrný šperk o poznání dražší.
Více na www.praqia.cz

Soutěžní otázka:
Jakou barvu mají květy sakury:
A/ růžovou
B/ žlutou

Správné odpovědi posílejte na adresu soutez@rodice.com do 7. 5. 2020. Vylosujeme 3 výherce voucheru na nákup stříbrného šperku v hodnotě 500 Kč.