Nový zážitek s kávou Tchibo

V kávovém světě je opět na výsluní starý dobrý keramický ruční filtr. A není divu, protože si díky němu připravíte nápoj, který vám poskytne nečekaný zážitek. Rozpoznáte v něm nové chutě i vůně. Kávové aroma se při ručním spařování extrahuje velmi důkladně a chuťové nuance neobvykle vyniknou. V kávě se zdůrazní ovocné aroma.

Příprava kávy za pomoci ručního filtru je velmi jednoduchá. Do keramického filtru vložte ten papírový a zvlhčete ho vodou. Postavte keramický filtr na konvičku nebo šálek a do něj nasypte namletou kávu. Hrubost mletí je důležitá, proto si nechte poradit od zkušených baristů a použijte kávu se střední hrubostí mletí, tedy zhruba s konzistencí písku. Čím více kávy na jeden šálek dáte do filtru, tím bude káva silnější. Na 150 ml vody doporučujeme 6 až 8 g kávy. Zalijte krouživými pohyby horkou, nikoli vařící, vodu a nechte luhovat tak, že filtrem proteče všechna voda.

Pro ruční přípravu kávy připravilo Tchibo novou porcelánovou kolekcí, která oživí vaši domácnost a vnese na váš stůl dobrou náladu a elegantní design. V nabídce najdete hrnek a konvičku s filtrem i sadu s cukřenkou a konvičkou na mléko včetně podnosu. Sady jsou v bílém, růžovém a modrém barevném provedení. Více na tchibo.cz.

Soutěžní otázka:

Jakou hrubost mletí pro přípravu kávy přes keramický ruční filtr doporučují baristé?
a/ Jemnou – konzistence mouky.
b/ Střední – konzistence písku.
c/ Hrubou – konzistence mořské soli.

Zodpovíte-li správně naši soutěžní otázku, tři z vás obdrží balení 0,5 kg zrnkové kávy Tchibo Barista a dárkový poukaz Tchibo na 300 Kč. Odpovědi posílejte na adresu soutez@rodice.com do 10. 12. 2021.