Olivové oleje od prvních příkrmů

Olivový olej je jeden z nejzdravějších tuků vůbec, proto jeho zařazení do jídelníčku dětí už od prvních příkrmů se dítěti a také vám, co by starostlivému rodiči, mnohonásobně vrátí.

Olivový olej je bohatý na vitamíny, především vitamín E. Má blahodárný vliv na cévy, reguluje hladinu cholesterolu, podporuje růst kostí, zlepšuje sekreci žluči a tím upravuje trávení. Olivový olej tedy i tomu vašemu malému miláčkovi zharmonizuje trávení a významně pomůže v boji proti nepříjemným prdíkům. A ruku na srdce, milé maminky, taková pomoc, navíc úplně přírodním a přirozeným „lékem“ je opravdu k nezaplacení.
Pokud se tedy rozhodnete zařadit dětem do denního jídelníčku olivový olej, buďte si jisté, že děťátko dostane dávku vitamínů a antioxidantů, zlepší se mu trávení a celkově i imunita.

Olivové oleje pro děti ze španělské farmy Nobleza del Sur i Casitas de Hualdo jsou speciálně vyroben pro vybíravé dětské jazýčky. V obou případech jde o kupáž, tedy o směs několika olivových odrůd. Chuť oleje je vyladěna tak, aby nebyl příliš výrazný a byl spíše krémovitý. Oba oleje lze používat již od prvních příkrmů. Nejdříve přidáváte po kapičkách a postupně zvyšujete denní dávku.
Olej Casitas de Hualdo je vyroben ze čtyř olivových odrůd – Arbequina, Picual, Cornicabra a Manzanilla, a to přesně v takovém poměru, aby převládlo ovocné aroma a do popředí vystoupila chuť zelených jablek, rajčat a banánů. Olej je krásně jemný a krémovitý, ideální v kombinaci s jakýmkoliv dětským pokrmem. Skvělý je ale s ovocem, ať už nakrájeným na tenké plátky jako carpaccio a posypaným opraženými oříšky nebo jako dochucení ovocného salátu.
Olej z farmy Nobleza del Sur je kupáží odrůd Arbequina a Picual. Jemná a krémovitá Arbequina převládá a udává hlavní tón chuti a aroma. Pravda, v porovnání s Casitas de Hualdo je sice trošku štiplavější s lehkými travnatými tóny, to ale vůbec nevadí, větší děti si alespoň začnou zvykat na výraznější chuť.

Soutěžní otázka:

Ve které zemi se nachází olivové farmy, ze kterých pocházejí dětské olivové oleje Casitas de Hualdo a Nobleza del Sur?
a/ Itálie
b/ Řecko
c/ Španělsko

Správné odpovědi posílejte na adresu soutez@rodice.com do 16. dubna 2021. Tři z vás mají možnost vyhrát lahvičku extra panenského olivového oleje pro děti Nobleza del Sur (250 ml).
Nápovědu najdete na www.olivum.cz!