Prázdniny jsou časem her i návštěv

Ale nejen to. Absolvujeme také desítky návštěv – u babiček, u tetiček, u známých. Na takové návštěvy své ratolesti nejen vymydlíme, ale i hezky oblékneme a nazdobíme. A právě na tyto návštěvy se musí vozit dárečky jak pro hostitelku, tak pro její děti či děti jejich dětí, pro někoho, kdo se nedávno narodil či slaví výročí.
(Soutěž byla ukončena.)

Stříbro nikdy neomrzí
Dárek, který potěší, vydrží dlouho a je úžasně malý a skladný na dovoz, to je stříbrný šperk – náušnice či přívěsek na řetízku. Pro dívky srdíčka, květiny i zvířátka. Pro babičku něco spirituálního jako je madona či křížek. A víte, že jsou k mání i přívěsky pro kluky? Samozřejmě s vyobrazením toho, co je baví – míč, hasičské auto, motorka i pirátská loď.
Teď o prázdninách můžete vyhrát poukázku k nákupu českých stříbrných šperků značky Moshna. Mají právě i dětskou kolekci s názvem Jungle Pinkee, kde najdete desítky náušnic, samostatných přívěsků, kompletů přívěsku na řetízku i dárkových setů, které tvoří náušnice a přívěsek na řetízku.

Hledejte kvalitu
Český výrobce stříbrných šperků navrhuje a vyrábí své ozdoby jen z kvalitního sterlingového stříbra, což je slitina čistého stříbra a příměsí, které vylepšují jeho užitné a mechanické vlastnosti. Takové stříbro nese celosvětově puncovní označení 925/1000 a má antialergické a antibakteriální efekt. Takže pro dětskou pokožku je absolutně vhodné, na rozdíl od různých bižuterních ozdob neznámého původu z plastů, kovů a necertifikovaných barev nebo z organických materiálů jako je kůže a dřevo.

Jak o stříbrné šperky pečovat?
Stříbrné šperky jsou obecně křehké a měkké a také náchylné k černání povrchu, což je vyvolané oxidací či příliš kyselým pH faktorem pokožky. Jejich povrch proto výrobci často ještě upravují – celý jej potahují úplně čistým stříbrem nebo jedním z nejvzácnějších kovů – rhodiem.
Většina chemikálií je pro stříbro agresivní, proto se vyhněte kontaktu s chemickými čisticími prostředky. Škodlivé mohou být i kosmetické přípravky, jako jsou opalovací a ochranné krémy, zásypy, léčivé masti. Špatný vliv má na šperky i chlor, do bazénu, do rybníků i do moře posílejte raději děti bez jakýchkoliv ozdob.

Soutěžní otázka:
Najdete v nabídce kolekcí zn. Moshna i šperky s motivem plameňáka?

Správné odpovědi posílejte na adresu soutez@rodice.com do 15. srpna 2019. Pět z vás dostane dárkový poukaz na nákup stříbrného šperku v hodnotě 500 Kč.