Pro miminka to nejlepší!

Který dudlík je ten správný?
Na trhu existují desítky značek a stovky různých druhů. Výběr není jen o tom, zda zvolit silikonovou či latexovou savičku. Pozornost věnujte i velikosti dudlíku, každý je totiž určený pro jinak staré miminko. Možná to nevíte, ale nesprávný výběr dudlíku může nepříznivě ovlivnit zdravý vývoj ústní dutiny dítěte.

Na co si tedy dát při výběru pozor?
Především na správnou velikost. Je velký rozdíl mezi pusinkou právě narozeného miminka a ročního batolete. Ústa a čelisti se vyvíjejí velmi rychle a je potřeba proto dudlíky obměňovat.
Tvar dudlíku také není zanedbatelný. Měl by být tzv. ortodontický. To znamená, že savička dudlíku je symetrická a miminko necítí žádný diskomfort v případě, že se dudlík v pusince otočí. Co se materiálu týká, někteří rodiče preferují silikonové dudlíky, jiní latexové. Vyzkoušejte. Miminko vám dá najevo své preference. Prodyšnost je také důležitá. Dobrý dudlík je prodyšný a předchází podráždění kolem dětské pusinky.

MAM Night 6+ měsíců
MAM dudlík Night je speciálně přizpůsoben pro použití na noc. Knoflík dudlíku ve tmě svítí, takže ho ve tmě lehce najdete. Dudlík má symetrický tvar, vždy se dokonale přizpůsobí dětským ústům. Je vyroben ze silikonu, jemného jako pokožka. Ochranný kryt dudlíku je zakřivený pro maximální pohodlí dítěte. Je šetrný k pokožce díky větracím otvorům a jedinečným výčnělkům na vnitřní straně.
MAM dudlíky podporují správný vývoj dásní a zubů – byly vyvíjeny společně s pediatry a zubními experty.

MAM Learn to Drink Cup 190 ml, 6+ měsíců
Designéři MAM navrhli hrníček na učení tak, že přechod od kojení nebo dětské lahve ke sklenici je snadný. Čilé a zvídavé dítě se může učit samostatnému pití. Značka MAM má patentovaný koncept ventilu – všechny hrnky mohou být přeměněny na „volně průtokové“ odpojením ventilu! Nevylévací nebo volně průtokový – vždy je ideálně přizpůsobíte dovednostem a potřebám dítěte.
Hrnek je lehký a uprostřed zakřivený – děti ho mohou snadno držet. Pítko je jemné a na dotek měkké a vhodné pro všechny MAM hrnky. Protiskluzová ouška jsou navržená speciálně pro malé dětské ruce a umožňují snadné držení.

MAM kartáček First Brush, 6+ měsíců
Kartáček First Brush na zuby lze používat již od prvního zoubku. Měkké, zaoblené štětiny odstraňují plak a bakterie. Zaoblená hlava kartáčku je perfektní pro malá dětská ústa.
Rukojeť je krátká a kompaktní, a proto je ideální k napodobování pohybů při čištění zubů dospělých. Děti se tak od počátku správně učí samostatnému čištění zubů. Masážní hlava na spodním konci nejen masíruje citlivé dásně, ale je také ideální k čištění jazyka.

O tyto vynikající výrobky si můžete nyní zasoutěžit, zodpovíte-li správně naši soutěžní otázku:
Jak se jmenuje zakladatel společnosti MAM?

1/ Peter Röhrig
2/Joachim MAM
3/ Stefan Katze
Správnou odpověď posílejte na adresu soutez@rodice.com do 28. února 2018. Vylosujeme tři výherce sady výrobků MAM.
Nápovědu naleznete na www.mambaby.com/cz.