Velikonoční věnec a mnoho dalšího…

Přinášíme vám soutěž o hodnotné balíčky od Dr.Oetkera, ve kterém najdete 2 novinky – směs na přípravu dortu Pavlova + mix zdobení, dále produkty na pečení vašich velikonočních dobrot a pro inspiraci také receptáře s originálními recepty z kuchyně Dr.Oetkera!

Pavlova dort – světoznámý křehký sněhový dort s příběhem
Dort je pojmenovaný na počest slavné ruské primabaleríny Anny Pavlovové (1881-1931), která byla ve své době považována za nejlepší balerínu na světě. Říkalo se o ní, že “netančí, ale vznáší se, jako by měla křídla.” Za svou kariéru navštívila řadu zemí a všude ji milovali. V roce 1926 a 1929 zavítala na Nový Zéland a do Austrálie. Tanečnice v roce 1926 bydlela v hotelu Wellington, kde okouzlila šéfkuchaře natolik, že pro ni připravil dort stejně lehký a vzdušný, jako byla její načechraná baletní sukně. Luxusní dort, pojmenovaný podle ní, je přesně takový, jako byla její pověstná sukně – křehký, lehký, vzdušný a nadýchaný. Je připravený ze šlehaných bílků, tzv. bezé, ozdobený šlehačkou a čerstvým ovocem. Těsto díky pomalému pečení, tzv. sušením, získává křehký a rozpraskaný povrch, ale měkký a vláčný vnitřek.
Dort si můžete nyní připravit ze směsi od Dr.Oetkera. Pokud budete postupovat podle návodu, máte jistotu, že se vám povede stejně dobře, jako se povedl v roce 1926 šéfkuchaři hotelu Wellington!
Směs na přípravu tohoto dortu je velice variabilní. Můžete z ní udělat nejen klasický dort, ale připravíte z ní třeba pusinky, věnečky, laskonky, narozeninové dorty různých tvarů na obr.) nebo si vymyslíte něco úplně nového podle své vlastní fantazie.
Další jarní novinkou od Dr.Oetkera je zdobení – pestrý mix různých tvarů, třpytivých růžovo-bílých. Zdobení je baleno v praktické plastové dózičce s dávkovací mřížkou. Pokud ho hned nespotřebujete, jednoduše zavřete a použijete příště.
Víte, co budete určitě potřebovat na velikonoční pečení? Kvalitní droždí, díky kterému vám tradiční mazanec krásně vykyne. Sušené droždí Dr.Oetker má stejné použití jako droždí čerstvé, ale práce s ním je daleko jednodušší.

Celý sortiment na pečení a zdobení včetně novinek a nápovědu na soutěžní otázku hledejte na www.oetker.cz.

Soutěžní otázka:
Na kolik gramů mouky vystačí jeden balíček sušeného droždí Dr.Oetker?
a/ 250 g
b/ 500 g
c/ 750 g

Správné odpovědi posílejte na adresu: soutez@rodice.com do 15. dubna 2018. Tři vylosovaní výherci získají balíček s produktovými novinkami a dalšími výrobky od Dr.Oetkera na sladké pečení a zdobení v hodnotě 750 Kč!