Vyhrajte balíček kvalitní mouky PERNERKA!

PERNERKA je česká značka, která při výrobě mouky čerpá ze zkušeností celé řady předchozích generací. Mlýn Perner je totiž za účelem zpracování mouky využíván od roku 1420.


(Soutěž byla ukončena.)
Není to ale jen historie, co činí Pernerku výjimečnou. Je to zejména nejmodernější a unikátní mlýnská technologie, kterou v České republice disponuje pouze Mlýn Perner. Tato technologie dokáže umlít celozrnné mouky na granulaci mouky hladké, kdy se mele se celé zrno včetně obalových a podobalových vrstev. Celozrnná hladká mouka Pernerka má tak nižší glykemický index, hodnotnější nutriční vlastnosti, lepší vaznost vody a také lepší pečící vlastnosti.

Celozrnné mouky Pernerky obsahují řadu cenných látek, a pokud výrobky z nich zařadíte do svého jídelníčku místo výrobků z bílého pečiva, určitě zlepšíte jeho skladbu. Největším benefitem celozrnné Pernerky je vysoký podíl vlákniny. Například v celozrnné žitné Pernerce je 16 gramů vlákniny, ve špaldové celozrnné Pernerce pak 15 gramů vlákniny (na 100 g jedlého podílu). A proč je vláknina důležitá? Pravidelný příjem vlákniny, který by měl být u dospělého člověka denně 30 gramů, přispívá k udržení rovnováhy střevní mikroflóry a správné funkci střev. Dlouhodobý nedostatek vlákniny má řadu negativních důsledků. Mezi ně patří také častější zácpy a sklony k nadváze. Její dostatek naopak vytváří ideální prostředí pro střevní mikroflóru a zbavuje tělo škodlivých toxinů.

 

Soutěžní otázka:

V čem je jedinečná celozrnná mouka Pernerka?

a/ Ve svém zahraničním původu, protože u nás neexistuje mlýn, který by dokázal umlít celozrnnou mouku „na hladko“.
b/ V České republice unikátní mlýnské technologii, která dokáže umlít celozrnné mouky na granulaci mouky hladké.

Odpovědi posílejte na adresu soutez@rodice.com do 26. března 2021.
Ze správných odpovědí vylosujeme pět výherců, jež obdrží balíček nakombinovaný z nejoblíbenějších produktů české značky PERNERKA, kam se řadí pšeničná celozrnná mouka hladká, bio špaldová celozrnná hladká, pšeničná polohrubá a pšeničná hladká mouka.