Vyhrajte dárkový poukaz Moshna k nákupu stříbrných šperků!

Pozvání na velkou rodinnou oslavu si žádá pár příprav. Například měsíc květen je opředen legendami, pověrami i bájemi. V jeho průběhu nekvete jen příroda, ale také lidské city. Nově je květen také měsícem svateb. A je nepochybné, že právě nevěstám sluší ryzí drahé kovy mnohem více, než laciná bižuterie.

Takže, pokud dostanete pozvání například na květnovou svatbu, a nemusíte být zrovna nevěstou, nezapomeňte na vhodné ozdoby pro sebe i pro malé slečny družičky.
Například stříbro je elegantní, nadčasové, nepodléhá módním výstřelkům a je cenově dostupné. Dědí se z generace na generaci – oprávněně se mluví o „rodinném stříbře.“ Stříbrné šperky nás mohou provázet do školy, do zaměstnání, do společnosti, za zábavou i sportem. Stříbrné sety (náušnice, náhrdelníky a náramky) se hodí na velké rodinné oslavy. Se stříbrem to nikdy nepřeženete. Víte proč? Je stylové, nevtíravé a vhodně doplní každý outfit.
Stříbrné šperky vybírejte pozorně. Náušnice, přívěsek, prstýnek či náramek musí mít, má-li hmotnost vyšší než 3 gramy, puncovní označení. Dnes to bývá označení číslic: 925/1000, starší šperky mohou nést i starší platné značky. Vybírat můžete z velké nabídky českých i zahraničních výrobců, pokud možno vyhněte se pouličnímu prodeji i nákupu na neznámých webech.

Jak o stříbrné šperky pečovat?
Pokud si chcete krásu stříbrných šperků co nejvíce a nejdéle užít, pečujte o ně. Šperky ze stříbra jsou obecně křehké a měkké, takže jsou velmi choulostivé na jakékoliv mechanické poškození. Uchovávejte je proto vždy odděleně. Stříbro je náchylné k černání povrchu, což je vyvolané oxidací či příliš kyselým pH faktorem naší pokožky a vylučovaného potu. Čištění provádějte pomocí speciálních roztoků, hadříků či vat na čištění stříbra. Lidové rady sice mohou fungovat, ale v některých případech mohou šperk i poškodit.
Většina chemikálií je pro stříbro agresivní, proto se vyhněte kontaktu s chemickými čisticími prostředky. Škodlivé mohou být i kosmetické přípravky, jako jsou krémy, parfémy, tělová mléka, odličovací přípravky, make-up či laky na vlasy. Například čeští šperkaři značky Moshna doporučují nasazovat klenoty vždy až po dokončení líčení. Špatný vliv má na šperky i chlor, do bazénu je proto lepší chodit bez ozdob.
Právě zmíněný český výrobce má se stříbrem dlouholeté zkušenosti. Vyrábí šperky pro ženy (zn. Moshna a Luciano Frantini), pro muže (zn. Viking) a pro děti (Jungle Pinkee).
Speciální způsob spojení klasické ruční výroby a moderních technologií, v našem případě laseru, umožňuje navrhovat a tvořit zcela netradiční tvary náušnic, přívěsků a náramků s velice jemnými detaily a ornamenty. Šperky vypadají velmi elegantně a křehce, přitom jsou nečekaně pevné a lehké.
Inspirujte se na www.moshna.cz

Zasoutěžte si nyní o poukázky na nákup stříbrných šperků v hodnotě 500 Kč!

Puncovní značkou musí být v ČR označen
a/ Každý stříbrný šperk
b/ Každý šperk s hmotností vyšší než 3 gramy

Správné odpovědi posílejte na adresu: soutez@rodice.com do 30. 4. 2019!