Život s dětmi je prostě jízda…

Být matkou je náročná disciplína – tvrdí blogerka Kamila Štěpánková, která právě ukončila přes pět let dlouhou rodičovskou dovolenou s dvěma malými dětmi – Lili a Pepíkem. Jak lze navzdory všem nástrahám mateřství a rodičovství zachovat jasnou hlavu i humor, to pak popsala ve své knížce CoolMom in da house, která vyšla letos koncem února v nakladatelství Pointa.

A jak začala její mise matky?
Započala v Brně. Zde se narodily obě děti a Kamila zde trávila většinu rodičovské dovolené, aby poté pokračovala v úplně jiném kulturním prostředí, v americkém Oregonu.

„Dostávání se do role matky a objevování této kouzelné a důležité role mi dalo ze začátku zabrat,“ – říká. „Jenže porod byl jenom začátek. Teprve pak začala ta pravá show. Výchova s sebou nese každodenní poznávání nových vzorců chování dítěte, ale také matky. Jak mám reagovat, když se vzteká? Jak mu vysvětlit, že se to nedělá? Jak ho správně motivovat? To vše je jenom hrstka otázek, kterými si denně lámu hlavu na mé misi s názvem Jak být dobrou matkou.“

„Ve své knížce jsem chtěla zobrazit reálné situace, které patří k výchově dětí. Bez pozlátka, prostě v syrovém stavu. Mým cílem bylo ukázat všem matkám, že jsme v tom spolu. Že svět dokonalé matky s ještě dokonalejšími dětmi, který je nám prezentován ze všech stran je sice fajn, ale doopravdy tvoří tak 20 % života s dítětem.“
Bohaté zkušenosti z Ameriky pak představují další část knížky, která je napínavá, bezprostřední, zaujme vtipem i líčením života a výchovy dětí v USA.

Knížku můžete získat i vy, zodpovíte-li správně naši soutěžní otázku:

Jak nazývá CoolMom hlavní postavy své knihy?

Odpovědi posílejte na adresu soutez@rodice.com do 15. května 2023. Vylosujeme tři výherce knížky.

Nápovědu najdete například na:
IG: @coolmom.blog,
FB: @coolmom.realblog
Rodice.com