UčíTelka zaujala školáky i rodiče

Pondělní premiéra zábavně-vzdělávacího projektu UčíTelka přilákala k obrazovkám více než polovinu dětí, které v danou chvíli měly zapnutou televizi. Nově Česká televize vyjednala možnost vysílání i pro děti žijící v zahraničí.


Nejen školní, ale i předškolní děti přilákalo včera k obrazovkám premiérové vysílání pořadu UčíTelka. Ve skupině dětí ve věku 4-12 let se stal vůbec nejsledovanějším pořadem letošního roku. Pořad nesledovalo jen zhruba 147 tisíc dětí (4-14 let, při podílu na publiku 54, 8 %), ale i 155 tisíc dospělých. „Děti, rodiče i pedagogy pořad zaujal. Hned v pondělí dostalo divácké centrum České televize 365 emailů, z toho naprostou většinu pochvalných, a stovky komentářů na sociálních sítích. Rodiče posílají fotky a videa dětí, které si u pořadu úkoly z výuky zkouší,“ informoval generální ředitel České televize Petr Dvořák.
Televize aktuálně reaguje na podněty diváků, třeba k delším záběrům na tabuli, aby děti doma u obrazovek vše stihly, nebo nabídky pomoci od desítek organizací a firem na výukové materiály či zajímavé aktivity k doplnění vyučování.
Česká televize vytvořila speciální vzdělávací blok věnovaný školákům v reakci na uzavření škol v celé České republice. Kromě dopolední UčíTelky nabízí kanál ČT2 blok Odpoledka určený především starším žákům. Speciální výukový program vysílá v úterý a ve čtvrtek také Jednička České televize. Pořad Škola doma pomůže studentům, kteří se připravují na přijímací zkoušky na střední školy nebo víceletá gymnázia.