Zábava na každý prázdninový den

Přemýšlíte, kam s rodinou či přáteli v létě vyrazit na výlet? Rokytnice nad Jizerou je správnou volbou z mnoha různých důvodů.

Bikepark otevřen
Nenechte se zmást, skiareál Rokytnice nad Jizerou funguje v létě stejně dobře jako v zimě. Jen prostě lyže vyměníte za kolo. V létě se tu totiž otevírá bikepark Rock-it-nice. Po celé prázdniny je otevřen každý den, stejně jako lanovka, kterou se můžete svézt denně od 9 do 17 hodin, jezdí se každých 30 minut. Od září je pak otevřeno vždy o víkendech.
Bikepark nabízí tři sjezdové tratě různých úrovní obtížnosti v celkové délce pěti kilometrů. Stejně jako je tomu v zimě při lyžování, na tu nejsnadnější, modrou, se nemusí bát ani začátečníci. Kdo si naopak troufá, může dokonce závodit – ve sjezdu horských kol Rock-it-nice Race, který proběhne v neděli 28. července.
Že nemáte kolo? Půjčovna už nemůže být víc po ruce – najdete ji přímo v hale lanové dráhy. Její otevírací doba je stejná jako provoz lanovky.

Zábava v korunách stromů
Lanovku Horní Domky však můžete využít i během procházek. Vyveze vás k rozcestí Ručičky, odkud se můžete vydat na Dvoračky, k Janově skále, na Harrachovy kameny nebo ke slavnému Mumlavskému vodopádu. Trasy jsou krátké, od dvou do pěti kilometrů. Zhruba šest a půl kilometru od rozcestí pak najdete pramen Labe.
Pokud by vás kolo ani procházky nelákaly, můžete tu vyzkoušet také lanový park v korunách stromů. Najdete ho hned u nástupiště lanovky. Na výběr jsou dva okruhy – žlutý se 14 překážkami a jednou lanovkou, nebo modrý s 21 překážkami a čtyřmi lanovkami. K dispozici je i instruktor.

Fantastický výhled
Ať už se sem chystáte na pěší či cyklistickou túru, anebo si chcete užít adrenalin v místním bikeparku, veškeré aktivity budete dělat s úžasným výhledem – z Rokytnice totiž máte celé Krkonoše jako na dlani.
Zárukou zábavy je také Toyota, o níž je známo, že podporuje pohyb ve všech jeho podobách, a která je nejen oficiálním partnerem Českého olympijského výboru, ale také právě Skiareálu Rokytnice nad Jizerou.