Zdravé mlsání – lyofilizované ovoce

Snídaně, svačina, anebo jen tak… místo po čokoládě či nezdravých chipsech raději sáhněte po lyofilizovaném ovoci. Ovoce sušené mrazem nyní zažívá velký boom. Proč? Při této úpravě ovoce totiž zůstávají zachovány všechny vitamíny a minerály. A vaše váha také.

Co znamená lyofilizace
Lyofilizací se rozumí sušení mrazem. Jedná se o čím dál populárnější úpravu ovoce, při které zůstávají zachovány všechny vitamíny a minerály.
K lyofilizaci dochází za speciálních podmínek, kdy voda, která je přirozeně obsažena v ovoci, není odpařována teplem, ale naopak vysokým stupněm mrazu.
Nejdříve je ovoce prudce zmraženo a poté sušeno při nižším tlaku. Voda z ovoce se mění v páru a ovoce tak zachovává nejen svoji přirozenou strukturu, barvu a vůni, ale především svoji nutriční hodnotu.

Zdravé mlsání
Lyofilizované ovoce se hodí do oblíbeného ranního müsli, jako přísada do jogurtů nebo kaší či pudinků. Podzimní období přímo vybízí ke konzumaci čajů – i zde můžete lyofilizované ovoce využít. Stačí ho jen zalít horkou vodou v hrnečku, zachumlat se pod peřinu s oblíbenou knížkou a pocit blaženosti je na světě.
Lyofilizované ovoce je navíc praktickým a zdravým mlsáním na cesty – nic totiž neváží a má dlouhou trvanlivost. Jeho výhodou je to, že v něm najdete vše, co je v čerstvém ovoci a je 100% přírodní bez jakýchkoliv přidaných látek. Lyofilizovat můžete navíc téměř všechno.

Lyofilizované ovoce je dnes běžně dostupným, pod značkou VitaCup najdete dokonce dvanáct druhů ovoce v kelímku.