Zdravou svačinku – pohodlně a rychle

Pro přípravu kvalitního jídla a nápojů nestačí použít jen vynikající suroviny, ale důležité jsou i spotřebiče a nádobí, na kterých se potraviny připravují. Značky Lamart nabízí domácnostem i profesionálním kuchařům perfektní vybavení pro přípravu jídla dokonce v několika řadách.

Řada kuchyňského nádobí Lamart by Piere Lamart byla inspirována zkušenostmi a hravým přístupem k vaření tohoto jedinečného francouzského kuchařského profesionála, který byl srdcem a duší malé rodinné brasserie v úrodné oblastí Bretagne, na pobřeží Atlantského oceánu.
V České republice je tváří této značky známý kreativní šéfkuchař Dušan Stádník, specialista na českou a regionální gastronomii s dlouholetými zkušenostmi ze zahraničí i z Čech.
Při vaření můžete přidávat ingredience od oka, ale v případě pečení tomu tak není. Základem je vše pečlivě zvážit. K tomu vám pomůže například kuchyňská váha Lamart LT7024. Na této váze s dotykovými ovládacími senzory a velkým LCD displejem můžete s přesností na 1 g vážit veškeré ingredience. Vychytávkou, kterou určitě využijete při pečení, je funkce postupného dovažování a nulování hmotnosti nádoby.

Připravte dětem vynikající svačinku!
Muffiny nemusí být jen sladké! Můžete je připravit podobně jako klasickou nádivku. K tomu se vám skvěle bude hodit nepřilnavá forma na muffiny Lamart LT3082. Tato forma totiž lépe drží tvar muffinů, než jednotlivé silikonové formičky. Formu můžete rovnou vyložit slaninou, vložit do trouby a po použití snadno umýt pod tekoucí vodou nebo v myčce na nádobí.
Hlavní ingrediencí těchto slaných muffinů jsou zelené bylinky, například listy špenátu, mladá kopřiva, pažitka, petrželka či oblíbený a zdravý medvědí česnek. Muffiny můžete obohatit vejci, kvalitní šunkou nakrájenou na kostičky, sýrem, atd. a samozřejmě okořenit muškátovým oříškem.
Skvělé s sebou na výlet, anebo je můžete jednotlivě zabalit a uložit do mrazáku, a tak mít vždy po ruce improvizovanou svačinku.