Kultura a volný čas

Jeden z největších letošních projektů Národní galerie Rembrandt: portrét člověka byl pro veřejnost otevřený jen krátce. A protože nikdy nebylo možné u nás vidět takové množství Rembrandtových děl pohromadě a také díky tomu, že na výstavě je velké množství mezinárodních zápůjček, asi nebude možné výstavu v paláci Kinských, původně plánovanou do 31. ledna 2021, prodloužit.
Národní galerie se proto rozhodla návštěvníkům a milovníkům umění, kteří ji nemohou momentálně vidět, krok za krokem zprostředkovat alespoň online. Pečlivě promyšlený koncept obsahuje i různé aktivity související s výstavou. Půjde o komentovaná videa, která představí vybraná díla se zaměřením na mezinárodní zápůjčky. Současně vznikne série interaktivních workshopů pro děti, 3D a komentovaná prohlídka a v plánu je i jeden speciální projekt. Videa s kurátorkou Lucií Němečkovou budou postupně zveřejňována na sociálních sítích. První z nich již 17. listopadu.
Bližší podrobnosti najdete na www.ngprague.cz nebo na https://bit.ly/32Ot5FV.
Obdobným způsobem bude zpracována i výstava Mikuláše Medka – Nahý v trní, která měla být pro veřejnost otevřena do 10. ledna 2021. Už nyní je k dispozici virtuální prohlídka stále expozice ve Veletržním paláci Umění dlouhého století a na začátku prosince najdou zájemci na stránkách Národní galerie i novu 3D prohlídku expozice Staří mistři.