Objevte poklady Moravského krasu v nové společenské hře „Tajemství Býčí skály“

Český výrobce her a hraček, společnost EFKO-karton, s. r. o. z Nového Veselí uvedl na trh novou originální hru
s názvem „Tajemství Býčí skály“. Jejím prostřednictvím si malí i velcí badatelé udělají představu, jak vypadalo objevování jeskyní a historických nálezů v Moravském krasu.

Hra, která oslovuje děti i dospělé se stává vyhledávanou náplní rodinných a přátelských setkání. Jde o skvělý příklad toho, jak se zábavnou formou můžeme seznamovat s naší historií. Hru, jejíž námět pochází z dílny samotných historiků, zajisté ocení i školní skupiny a družiny. Je určena hráčům od šesti do devětadevadesáti let.

Tato lehce strategická hra je určena dvěma až čtyřem hráčům. Každý z nich ve svém kole rozvíjí vlastní jeskyni přiložením hracího pole (tzv. hexu), pohybuje se v ní nebo objevuje prostor tajemného podzemí pomocí své figurky badatele a získává karty objevů. Cílem hry je prozkoumat co největší část jeskyně, vypátrat v ní cenné poklady a získat tak nejvíce výherních kamenů. Zajímavostí je, že jeskynní chodby nesou názvy opravdových podzemních prostor z různých jeskyní Moravského krasu. Hráči tak objeví například Dóm chaosu, Stříbrnou chodbu, Pohádkovou síň, Bludiště a mnoho dalších.
Koncept hry, námět i herní princip vytvořili manželé Daniela a Jakub Pernesovi za spolupráce dalších kolegů z Muzea Blanenska. V těchto dnech míří do kamenných prodejen i e-shopů.

Desková hra Tajemství Býčí skály obsahuje
64 hexových hracích polí, 140 kamínků, které zastupují body, 46 karet a 4 dřevěné figurky badatelů. Hra byla vytvořena ve spolupráci s Muzeem Blanenska. Již nyní ji lze zakoupit přímo na e-shopu výrobce www.efko.cz a ve vybraných hračkárnách či v Muzeu Blanenska. Doporučená cena je 499 Kč.

 

Nyní si můžete o tuto deskovou hru zasoutěžit, zodpovíte-li správně naši soutěžní otázku:
Jakým prostředím je hra Tajemství býčí skály inspirována?
a/ Býčí skála je jedna z nejznámějších jeskyní Moravského krasu.
b/ Býčí skála je jedna z nejznámějších jeskyní Českého ráje.
c/ Býčí skála je jedna z nejznámějších jeskyní Adršpašsko-teplických skal.

Správné odpovědi posílejte na adresu soutez@rodice.com do 26. dubna 2024. Vylosujeme tři výherce společenské hry Tajemství Býčí skály.