Hydratace pleti je i v zimě nutná

Častým omylem v péči o pleť v zimě je vynechávat hydratační složky, tedy vodu. V zimě je pokožka kvůli mrazu a menší vlhkosti vzduchu sušší. Dostatečnou hydrataci pleti v zimě zajistí pleťová séra, oleje a krémy s vyšším podílem lipidových složek.

Hlavním problémem pleti v zimě je ztráta hydratace a tím větší suchost. Je proto hned několik důvodů – zpomalení proudění krve v pokožce, ztenčení ochranné vrstvy pokožky a časté změny teplot v pleti. Je kosmetickou praxí prokázané, že pokožce v zimním období prospějí hlavně hutnější, mastnější přípravky s vyšším obsahem lipidových složek, tedy s přírodním voskem nebo s bambuckým máslem. Ty jsou přirozenou ochranou pleti v zimním období, zároveň pečují o mikrobiom pokožky a zvyšují její odolnost.
Jak říká kosmetička Nobilis Tilia Petra Pražáková, pleťové oleje je vhodné nanášet zejména na noc: „Já zákaznicím běžně i v zimě doporučuji oleje nebo jejich směsi. Při zvolení vhodného oleje podle typu pleti jsou k noční péči výborné, zvlášť když se jejich účinek podpoří ještě hydratačním sérem.“
V chladnějším období je vhodné hydrataci pleti zajišťovat zejména v rámci večerní a noční péče, kdy pokožka regeneruje. Ideální jsou k tomu zejména séra – jak doporučuje Petra Pražáková. Skvělý tip kosmetičky je, sérum nanést již odpoledne když přijdete domů a víte, že už znovu ven nepůjdete. Odličte se a aplikujte několik kapek séra. Na závěr naneste krém nebo olej, ty vybírejte podle typu pleti. V séru je kyselina hyaluronová, která na sebe váže vodu a právě vodu pleť potřebuje i v zimě. Všeobecně platí, že při mrazu je vlhkost vzduchu nižší, stejně tak ve vytopených místnostech či za vyšší koncentraci smogu, a tím pokožka trpí. Důležité je ji hydratovat pravidelně a v dostatečném množství.“
Aromaterapeutické krémy na obličej Nobilis Tilia v sobě spojují ideální poměr vyživujících a hydratačních látek, jsou bohaté na vitaminy a díky obsahu éterických olejů mají také terapeutický rozměr pro tělo i mysl. Vlastní vývojové oddělení společnosti ještě doplnilo složení krému o unikátní certifikovanou mikroemulzi. Ta napomáhá snazšímu vstřebávání i do nejhlubších vrstev pokožky a zároveň zanechává na jejím povrchu sametový pocit. „Z nabídky pleťových krémů Nobilis Tilia doporučuji v zimě Slaměnkový krém nebo Regenerační krém na rozšířené žilky,“ upřesňuje Petra Pražáková, kosmetička s dlouholetou praxí a vedoucí prodejny přírodní kosmetiky Nobilis Tilia ve Vlčí Hoře.

 

NAŠE TIPY:
Hyaluronové sérum
Nejoblíbenější produkt z nabídky české značky přírodní kosmetiky Nobilis Tilia vám ji zajistí už při prvním použití. Hyaluronové sérum v sobě kombinuje vyváženou sílu dvou druhů kyseliny hyaluronové, a je doplněné o extrakt z přesličky rolní, který pleť projasní a zjemní. S harmonickou vůní éterických olejů gardénie a petitgrain. Koupíte na nobilis.cz.

 

Regenerační krém při rozšířených žilkách
Bylinný krém od české značky přírodní kosmetiky Nobilis Tilia s unikátní mikroemulzí zmírní zčervenání a dodá pleti svěží vzhled. Díky kombinaci extraktů z kaštanu, pohanky a grepového jádra se žilky v obličeji stanou minulostí. Krém je vhodný také jako prevence a ochrana pleti v zimě. Vůně éterických olejů ze slaměnky, geránia a heřmánku zklidní překrvené žilky i vaši mysl. Koupíte na nobilis.cz.