Brokolicový krém s jogurtem

Když potřebujete rychlý oběd nebo večeři, chcete se příjemně prohřát, ale nezaplácnout si žaludek, uvařte si polévku. Náš brokolicový krém s jogurtem vám dodá sílu, energii a zároveň pocit lehkosti.

Proč zrovna zvolit tuto zeleninu? Obsahuje totiž hodně vlákniny, vitaminu C, hořčíku, draslíku a taky železa. Navíc je uvařená za pár minut. Díky její barvě bude mít polévka jarně zelenkavý odstín, který přímo vybízí k ochutnání.

Počet porcí: 6
Doba přípravy: 35 minut

Přísady: 1 velká brokolice, 1 cibule, 250 ml bílého jogurtu, 600 ml zeleninového vývaru, 2 lžíce másla, 100 g oblíbeného tvrdého sýra, hrst čerstvého kopru k podávání, 1 den starý rohlík nebo houska na krutony, sůl, čerstvě mletý pepř

Příprava: Na másle orestujteme ve velkém hrnci pokrájenou cibuli a přidáme vývar. Přivedeme k varu a vložíme na růžičky rozdělenou brokolici. Tu vaříme ve vývaru jen cca 4 minuty. Plamen stáhneme, přidáme 200 ml jogurtu a nastrouhaný sýr a vše řádně rozmixujte tyčovým mixérem. Pečivo pokrájíme na kostičky a dáme do trouby péct na cca 10 minut na 170 stupňů. Polévku osolíme a opepříme podle chuti a podáváme s krutony, čerstvým koprem a zbylým jogurtem.

Tip: Věděli jste, že se konzistence jogurtů odvíjí od technologického postupu výroby? Pokud se fermentují přímo v obalu výrobku, jsou husté a pevné. Občas se uvolní i syrovátka. Jestliže jogurty zakysávají až v procesním tanku, mají krémovitější konzistenci.

Text a foto: Akademie kvality