Atopický ekzém umí potrápit, pomoc ale existuje

Vědecké výzkumy ukazují, že až 60 % malých dětí postihuje atopický ekzém a nejčastěji se projevuje mezi třetím a šestým měsícem věku miminka. Tímto chronickým zánětlivým onemocněním pokožky v dospělosti trpí až 10 % populace. Česká značka aromaterapeutické kosmetiky Nobilis Tilia nově nabízí komplexní péči o pokožku s projevy atopického ekzému.

Hlavní účinnou látkou je oves, jehož zklidňující efekt si společnost Nobilis Tilia ověřila ve spolupráci s univerzitami v Olomouci a v Brně, neboť ekzematická pokožka vyžaduje každodenní péči kosmetickými produkty určenými přímo pro ni, tvz. emoliencemi.
Atopický ekzém se projevuje suchou až popraskanou pokožkou, zarudnutím, zánětem nebo nadměrným mokváním. Velmi často ekzém doprovází intenzivní svědění, které narušuje spánek, což vede k celkové únavě a podráždění psychiky dětí i dospělých. Negativní vliv na psychický stav má i samotný vzhled pokožky s ekzémem. Rozlišuje se akutní fáze vzplanutí ekzému, kdy je pokožku potřeba zklidnit. A klidová fáze nemoci, kdy je potřeba zaměřit se na prevenci. Pravidelným promašťováním pokožky, nejlépe přírodní kosmetikou, je možné se vyhnout i kortikoidům, které zmírňují záněty či zarudnutí, ale mohou mít nežádoucí účinky.
Tato komplexní řada s BIO certifikací se postará o celostní péči o pokožku s atopickým ekzémem, včetně mytí a okamžitého zklidnění při akutních projevech. Složení se opírá o tradicí prověřené účinky měsíčku lékařského a konopného oleje, a především o zklidňující a zjemňující účinky ovsa (oleje a extraktu). Vývojové oddělení Nobilis Tilia ve spolupráci s českými univerzitami zajistilo odborné studie a reference o působení aktivních látek na pokožku s ekzémem. Z výsledků na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci vyplývá, že ovesné látky mají pozitivní účinek při snižování zánětu. Na Vysokém učení technickém v Brně sledovali prostup látek do pokožky a díky tomu mohli v Nobilis Tilia zvolit nejlepší kombinaci surovin.
Také v této řadě uplatňuje Nobilis Tilia své dlouholeté znalosti v oblasti aromaterapie a spojuje působení éterických olejů pro tělo i mysl. „Produkty obohacuje směs éterických olejů pryskyřice stromu kopaiva, květů blue tansy a stromu cedru. Společně přispívají nejen ke zklidnění podráždění na kůži, ale jejich vůně harmonizuje stavy úzkosti a přecitlivělosti spojené s psychickým vypětím, které může život atopika zatěžovat. Celá řada svým komplexním složením účinně přispívá k omezení aktivity patogenních mikroorganismů na pokožce, zklidňuje a zmírňuje projevy ekzému. Pravidelné používání produktů podporuje dlouhodobě klidný stav pokožky bez projevů svědění a podráždění,“ doplňuje Markéta Fialová z vývojového oddělení Nobilis Tilia.
Řada Péče při ekzematické pokožce ulevuje od nepříjemných projevů atopického ekzému, obnovuje zdravou pokožku a navrací komfort a pozitivní naladění mysli. Celá řada je vhodná pro dospělé i děti.

V řade pro péči o ekzematickou pokožku najdete:

Obnovující krém Atopik – Vhodně doplní každodenní péči o ekzém. Hydratuje, promašťuje a snižuje zánětlivé projevy. Je vhodný pro pokožku s ekzémem v obličeji i na lokálně zasažená místa na těle.
Obnovující tělové mléko Atopik – Tělové mléko s BIO certifikací šetrně pečuje o suchou a podrážděnou pokožku. Vědecky prověřené aktivní látky z ovsa, konopí a měsíčku lékařského zvláčňují, hydratují a zklidňují. Mléko tvoří na pokožce ochranný film, který zabraňuje ztrátě vody a zároveň nezanechává pocit mastnoty.
Zklidňující krém Atopik – Zajistí okamžitou úlevu při atopickém ekzému. Účinky ovsa do-plňuje dalšími aktivními látkami. Zklidňující krém s oxidem zinečnatým zmírňuje svědění a pomáhá absorbovat přebytečnou vlhkost z pokožky.
Sprchový balzám Atopik – Péče začíná o pokožku s ekzémem začíná již při sprchování! Tento hydratační balzám slouží pro každodenní mytí ekzematické pokožky. Komplex účin-ných látek z ovsa a konopí zanechává na těle hedvábný pocit a pokožku hydratuje i dlouho po umytí.
Produkty koupíte na nobilis.cz.