Přebalování bez boje

Vaše miminko se chce otočit a lézt, vy ho otočíte a ono se otočí a chce lézt a to se opakuje do nekonečna… Vy máte na mysli jediné: vyměnit plenu! Zde najdete několik rad pro klidnější přebalování!

prvni-rok_1_oksana-kuzmina_13944567_l

Malé objevy

Děti milují hry na schovávanou. Máte štěstí, protože při přebalování lze spoustu skrytých věcí vyčarovat. Věřili byste, že například věta „Kdepak je nožička?“ vyvolá opravdový radostný výkřik!? A pak následuje další – každý úkon se hezky okomentuje. A k čemu tato schovávaná vyústí, to už víte…

Fotoplakát

Na strop nad přebalovacím stolem přilepíte plakát. Pro miminka může být i sledování důvěrně známých tváří stále novým objektem objevování. Ale nejen obličeje, ale i barevné vzory je fascinují.

Tuba s krémem na rozptýlení

Zábava nadosah: plena s veselým obrázkem, tuba s krémem – dá se lehce stlačit (ale pozor, aby se neotevřela), obal s vlhkými ubrousky – ten tak jemně šustí. Vaše dítě si s tím vším chce hrát, proto mu to všechno dejte (kromě krabičky s pudrem – v tomto případě hrozí nebezpečí udušení!). A když je to už přestává bavit? Může přijít na řadu nová hračka či chrastítko připevněné na přebalovací pult, kterou si vaše děťátko může přitáhnout.

Zapojte náhradníka

S maminkou je to rutina, proto když je dítě neklidné, klidně se dejte zastoupit tatínkem. Může pomoci při „hledání nožiček“ či rozbalení pleny (při velké potřebě si může zacpat nos) apod.

Kino na stropě

Kam se upírají pohledy miminka při přebalování? Správně, na strop. Zaručený úspěch mají závěsné kolotoče. A protože i miminka se někdy nudí, mějte proto připravenou i jinou závěsnou hračku na výměnu. Pomoci mohou i různá světýlka, která promítají např. hvězdnou oblohu na strop. Ty nepoužívejte při nočním přebalování. Tehdy je veškerá zábava zakázaná, neboť v noci se jednoduše spí.

Tanec prstů

Když budou vaše prsty „chodit“ po miminku nahoru a dolů, nebude mít vůbec čas při přebalování protestovat. Váš ukazováček a prostředníček chodí od lokte dítěte až nahoru ke dlani. A přitom můžete říkat říkanku: Leze leze po železe, nedá pokoj až tam vleze…