Tip na výlet: V Rokytnici nad Jizerou se zabaví celá rodina

Dochází vám nápady na další výlet po Česku? Rokytnice nad Jizerou je správnou volbou z mnoha různých důvodů. Zábavu tu najdou malí i velcí, takže vyrazte s přáteli i s celou rodinou.

Bikepark otevřen
Nenechte se zmást, skiareál Rokytnice nad Jizerou funguje v létě stejně dobře jako v zimě. Jen lyže vyměníte za kolo. V letních měsících se tu totiž otevírá bikepark Rock-it-nice. Než začnou prázdniny, je bikepark a lanovka Horní Domky v provozu vždy o víkendech od 9 do 17 hodin, o prázdninách pak každý den. Jen buďte připravení, že v souvislosti s aktuální situací platí, že až do odvolání je třeba na lanovku nastupovat v roušce a v rukavicích.
Bikepark nabízí tři sjezdové tratě různých úrovní obtížnosti v celkové délce pěti kilometrů. Stejně jako je tomu v zimě při lyžování, na tu nejsnadnější, modrou, se nemusí bát ani začátečníci.
Že nemáte kolo? Půjčovna už nemůže být víc po ruce – najdete ji přímo v hale lanové dráhy. Její otevírací doba je stejná jako provoz lanovky. Součástí je i servis a na stejném místě najdete i již otevřené občerstvení.

Zábava v korunách stromů
Lanovku Horní Domky však můžete využít i během procházek. Vyveze vás k rozcestí Ručičky, odkud se můžete vydat na Dvoračky, k Janově skále, na Harrachovy kameny nebo ke slavnému Mumlavskému vodopádu. Trasy jsou krátké, od dvou do pěti kilometrů. Zhruba šest a půl kilometru od rozcestí pak najdete pramen Labe.
Naplánovat si můžete i výšlap na Lysou horu. Protože horní stanice lanovky, která vede až na vrchol, leží v I. chráněné zóně Krkonošského národního parku, v létě nejezdí.
Pokud by vás kolo ani procházky nelákaly, můžete tu vyzkoušet také lanový park v korunách stromů. Najdete ho hned u nástupiště lanovky. Na výběr jsou dva okruhy – žlutý se 14 překážkami a jednou lanovkou, nebo modrý s 21 překážkami a čtyřmi lanovkami. K dispozici je i instruktor.

Fantastický výhled
Ať už se sem chystáte na pěší či cyklistickou túru, anebo si chcete užít adrenalin v místním bikeparku, veškeré aktivity budete dělat s úžasným výhledem – z Rokytnice totiž máte celé Krkonoše jako na dlani.
Zárukou zábavy je Toyota, o níž je známo, že podporuje pohyb ve všech jeho podobách, a proto je nejen oficiálním partnerem Českého olympijského výboru, ale také právě Skiareálu Rokytnice nad Jizerou.