Velký začátek v malých ručkách

Volná hra se stavebnicemi děti zábavným způsobem rozvíjí a umožní batolatům velké kroky v tomto směru. Celostní vývoj hraje nezastupitelnou roli při rozvoji potenciálu dítěte tom nejranějším věku, a tak šikovnost malých ruček jde ruku v ruce s rozvojem rozumových schopností.

Hrajte si, sdílejte a vyprávějte
Stavěním s kostkami LEGO DUPLO si děti osvojí umění efektivně komunikovat, když svým rodičům či kamarádům vysvětlí, co chtějí stavět a s čím jim můžou pomoci. Společné hraní pomáhá zlepšit sociální dovednosti batolat, naučí je schopnosti vcítit se do ostatních. Všechny tyto zkušenosti dítě ještě víc sblíží s rodiči.
Kostky jsou správnou volbou pro společné hraní – rodiče děti naučí, jak postavit cokoliv jednoduchým spojováním kostek, ve světě z kostek jim ukážou, jak řešit problémy (příliš vysoká věž spadne) i základy spolupráce a komunikace.

Šikovný a vědomý stavitel
Díky konstrukční hře s kostkami dítě rozvíjí důležité motorické dovednosti. Práce na těchto schopnostech je navíc opravdu zábavná! Aktivity, jako je sestavování, skládání a kombinování kostek LEGO DUPLO, pomáhají dětem rozvíjet koordinaci ruka-oko. A co víc, i ti nejmenší se nyní mohou stát odborníky na řešení konstruktérských problémů a hledání logických řešení.

Rozvíjíte i emoční inteligenci
Sety LEGO DUPLO pomáhají dětem budovat zásadní emoční a sociální dovednosti, jako jsou sebevědomí, sebevyjádření nebo schopnost přizpůsobení se. Děti mohou postavit, co chtějí, neexistuje žádná nesprávná stavba. Batolata se navíc při hraní příběhů s kostkami mohou stát kýmkoli a čímkoli a vyjádřit své pocity a emoce.
Podpořte dítě při stavění a v případě nesnází ho návodnými otázkami nechte odhalit a opravit problém. Kostku po kostce tak dítku umožníte pocítit radost z jeho prvních stavitelských úspěchů i důvěru ve vlastní schopnosti.

Společnou hrou ke kreativnímu sebevědomí
Prostřednictvím společné hry získávají sebedůvěru a sebevědomí nejen děti, ale i rodiče. Každého třetího z nich podle průzkumu LEGO Play Well Study 2020 trápí pochybnosti, zda si při hře s dětmi vedou dobře a dokážou si hrát tak, aby děti společně strávený čas bavil a rozvíjel. Hra s kostkami LEGO DUPLO je pro rodiče snadno uchopitelná – batole staví podle rodičů, rozebírá a přestavuje stavebnici podle sebe a poznává tak, jak věci fungují.

Kreativita hory přenáší
Stavebnice LEGO DUPLO pomůže dětem nastartovat i kreativitu, dovednost tak užitečnou nejen v dětství, ale i v dospělosti. Vyberte set podle zájmu svého dítěte a sledujte, co staví a jaké příběhy vytváří. Ať už vaše batole miluje cokoliv, určitě existuje stavebnice LEGO DUPLO, která odpovídá jeho zálibám.

Více informací na www.LEGO.cz/DUPLO.

 

NAŠE TIPY:
Vláček se zvířátky
Při stavění modelu, řazení vagonů a umísťování zvířátek do vláčku rozvíjejí děti jemnou motoriku a zkoumají svět kreativního hraní. Inovativní funkce, mezi něž patří i pohyblivý krk žirafy, přispívají k ještě zábavnějšímu hraní. Stavitelské kartičky s předlohami modelů ve skutečné velikosti dětem umožňují pokládat během stavění kostky přímo na obrázky.
(LEGO® DUPLO® 10955)

Hasičský vrtulník a policejní auto
Strhující záchranářské příběhy inspirují k nápaditému hraní a podporují u dětí rozvoj sociálních a emočních dovedností. S propracovanými dekorativními prvky na obou stranách vozidel, kostkou představující klakson a funkční vrtulí se fantazie stane skutečností. Stavitelské kartičky s předlohami modelů ve skutečné velikosti dětem umožňují pokládat během stavění kostky přímo na obrázky.
(LEGO® DUPLO® 10957)